| Part Number | PA4308.474NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 324530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Drum Core 470uH 20% 100KHz 570mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA4308.474NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA4308.474NLT |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Pin Count | 2 |
| Product Dimensions | 7.3(Max) x 7.3(Max) x 4.8(Max) |
| Technology | Drum Core |
| Type | Power |
| Max Processing Temp | 250 |
| Package/Case | 7.3(Max) X 7.3(Max) X 4.8(Max) |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Unshielded |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 7.3(Max) mm |
| Product Height | 4.8(Max) mm |
| Product Length | 7.3(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA4308.474NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRU5028A-4R7Y.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.5A T R Download PDF datasheet for NPIS60P100MTRF.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER47NG01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 490mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-221KL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15AG121SN1D.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for IDCS7328ER680M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 2.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER470M8A.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 5.8uH 30% 100KHz Ferrite 2.58A T R Download PDF datasheet for SD6030-5R8-R.pdf |
|
API Delevan | Ind Choke Shielded Wirewound 220uH 25% 10KHz Ferrite 2.2A 9.14 X 9.14 X 5.08 T R Download PDF datasheet for CM6350R-224TR13.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 100nH 5% 150MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for IMC0805ERR10J01.pdf |