| Part Number | ELLATV390M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 277400 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 39uH 20% 100KHz 1.6A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLATV390M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLATV390M |
|---|---|
| Package/Case | 10.5 X 10.5 X 4.5 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 10.5 x 10.5 x 4.5 mm |
| Type | Power Choke |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 10.5 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 10.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLATV390M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 2.5uH 20% 100KHz Metal 19.6A T R Download PDF datasheet for ETQP6M2R5YLC.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | INDUCTOR 10UH 1.5A 20% SMD Download PDF datasheet for SWPA4030S100MT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 440nH 20% 30A T R Download PDF datasheet for PA0513.441NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 3.7A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER220M5A.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 10% 100KHz Ferrite 10.7A T R Download PDF datasheet for HCF1007-2R2-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Chip 10uH 20% 100KHz 6.8A T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER100MA1.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 3.3A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER470M1A.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 47uH 10% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 85mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1473-K100.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 33uH 10% 1KHz Iron 10.1A Box Download PDF datasheet for PM2120-330K-RC.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 4.9A 12 X 12 X 4.5mm Download PDF datasheet for CDRH124NP-6R8M.pdf |