| Part Number | SRP1265A-100M |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 213600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 10A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRP1265A-100M |
| Datasheet download |
| Part Number | SRP1265A-100M |
|---|---|
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 6.2 |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Pin Count | 2 |
| Supplier Package | SMD |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 6.2 |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Tolerance | 20 % |
| MSL Level | 1 |
| Core Material | Carbonyl Powder |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 6.2 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRP1265A-100M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Shielded Drum Core 33uH 20% 100KHz 1.3A Download PDF datasheet for PF0601.333NL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Wirewound 33uH 15% 1KHz Ferrite 3A 7832 Bulk Download PDF datasheet for IHSM7832EB330L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 6.4A T R Download PDF datasheet for SDR1006-1R5ML.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz Ferrite 550mA 1207 T R Download PDF datasheet for LB3218T4R7M.pdf |
|
Vishay | Ind RF Thin Film 30nH 20% 250MHz 13Q-Factor 0303 Waffle Pack Download PDF datasheet for RFLW3N3000BMNWS.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 22uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 520mA T R Download PDF datasheet for SDR0302-220ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 850mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-680KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 1.35A Embossed T R Download PDF datasheet for NS12575T221MNV.pdf |
|
TDK | Ind Transponder Coil Chip 4.75uH 4.75uH 7.2uH 3% 125KHz 23.5 24.5 19.5Q-Factor Ferrite T R - |
|
Eaton | BUSCL1208-2-100TR-R MAGNETICS - SHIELDED - |