| Part Number | HK160812NJ-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 106980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HK160812NJ-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HK160812NJ-T |
|---|---|
| Technology | Multi-Layer |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-HK160812NJ-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | BNSSRF4530A-101Y Download PDF datasheet for SRF4530A-101Y.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Chip Molded Unshielded Wirewound 5.6uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 300mA 1812 T R Download PDF datasheet for 1-1624094-9.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 470nH 20% 25.2MHz 40Q-Factor Ferrite 545mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-R47ML.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 630mA T R Download PDF datasheet for P1167.104NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power 220nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1110V1-R22-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 800mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-391KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.7A T R Download PDF datasheet for SRR1260A-101M.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 880uH 35% 1.63A T R Download PDF datasheet for P0473NLT.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Power Choke Shielded 1uH 20% 100KHz 6.5A T R Download PDF datasheet for GSSR2-104P-1R0N.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 11uH 600 Ohm 25% 10MHz Ceramic 360mA 1812 T R Download PDF datasheet for PE-1812ACC110STS.pdf |