| Part Number | NS10155T4R7NNA |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 138540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 6.01A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NS10155T4R7NNA |
| Datasheet download |
| Part Number | NS10155T4R7NNA |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 10.4 x 10.4 x 5.85 mm |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 10.4 X 10.4 X 5.85 |
| Technology | Wirewound |
| Product Depth | 10.4 mm |
| Product Height | 5.85 mm |
| Product Length | 10.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-NS10155T4R7NNA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R Download PDF datasheet for FP1505R1-R15-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz Ferrite 1.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH6D38NP-180NC.pdf |
|
Eaton | Ind Common Mode 64uH 100KHz Ferrite 4.75A T R Download PDF datasheet for CMS3-3-R.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 2.7nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C2N7SV6T.pdf |
|
Abracon | Ind Power Molded Wirewound 1uH 20% 7.5A 2220 T R Download PDF datasheet for ASPI-0520LR-1R0M-T2.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 1uH 20% 100KHz 3A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH1R0M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 1.71A 1212 T R Download PDF datasheet for NRH3012T 1R0NN.pdf |
|
Abracon | PROGRAMMABLE PLASTIC PACKAGE PURE SILICON- Download PDF datasheet for ASDMPLV-BLANK.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 10A T R Download PDF datasheet for SRP1270-100M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 600nH 25% 100KHz Powdered Iron 14A T R Download PDF datasheet for HCP0704-R60-R.pdf |