| Part Number | ETQP5M220YFK |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 812070 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 22uH 20% 100KHz Metal 4.8A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP5M220YFK |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP5M220YFK |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Core Material | Metal |
| Package/Case | 8.9 X 8.4 X 5.4 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 8.9 x 8.4 x 5.4 mm |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Product Depth | 8.4 mm |
| Product Height | 5.4 mm |
| Product Length | 8.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP5M220YFK |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 1.5uH 20% 100KHz 2.4A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH1R5M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead 100nH 15% 100KHz 68A T R Download PDF datasheet for PA4390.101HLT.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 1.32mH 35% 3.3A Tube Download PDF datasheet for P0420NL.pdf |
|
Eaton | IND 1.0uH, 7.0A 4.4x4.2x1.8 SMT, 2Pads Download PDF datasheet for MPI4020V2-1R0-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 8.2nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS8N2J02D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 205nH 20% 100KHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for FP1109-R20-R.pdf |
|
AVX | Ind RF Chip Thin Film Multilayer 4.7nH 0.1nH 450MHz 13Q-Factor Ceramic 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for L04024R7BHNTR.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Shielded Multi-Layer 560nH 10% 25MHz 30Q-Factor Ferrite 150mA 0603 T R Download PDF datasheet for CS160808-R56K.pdf |
|
Sumida | FIX IND., 0.15UH, 20%, 0.9MOHM, 50A, SMD - |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for SDR0906-680KL.pdf |