| Part Number | PE-53932SNL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 437530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 37uH 20% 2.24A |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53932SNL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53932SNL |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 15.75 X 15.24 X 9.91 |
| Product Dimensions | 15.75 x 15.24 x 9.91 mm |
| Product Depth | 15.24 mm |
| Product Height | 9.91 mm |
| Product Length | 15.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53932SNL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 82nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER82NG01.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 160Ohm 100MHz 300mA 0805 T R Download PDF datasheet for CM0805C161R-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 640mA 0805 T R Download PDF datasheet for CBC2012T2R2M.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 24nH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for PE-0603CD240GTT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 8A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-330M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-layer 33nH 5% 100MHz 12Q-Factor 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQG18HH33NJ00D.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 1uH 30% 100KHz 1.6A 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVEG1R0N.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 8.7A 6767 T R Download PDF datasheet for IHLP6767GZER470M11.pdf |
|
AVX | THIN FLIM 0201 0.56PF +-0.05PF Download PDF datasheet for L0201R56AHSTR.pdf |
|
EMTEK | Ind Common Mode Filter Shielded 90Ohm 25% 100MHz 500mA 1206 T R Download PDF datasheet for CMF3216F-900-2P-T.pdf |