IHLP3232DZER3R3M11 Vishay
IHLP3232DZER3R3M11 Images
Please contact us for more photos of IHLP3232DZER3R3M11
Part Number IHLP3232DZER3R3M11
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 10.5A 3232 T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level IHLP3232DZER3R3M11
Datasheet download IHLP3232DZER3R3M11.pdf
Request Quotation for IHLP3232DZER3R3M11
IHLP3232DZER3R3M11 Specifications
Part Number IHLP3232DZER3R3M11
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Product Dimensions 8.89 x 8.94 x 4 mm
Protection Style Shielded
Lead Finish Tin
Technology Wirewound
Package/Case 3232
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Type High Current
Test Frequency 100 kHz
Product Depth 8.94 mm
Product Height 4 mm
Product Length 8.89 mm