NRS3015T1R0NNGH TAIYO YUDEN
NRS3015T1R0NNGH Images
Please contact us for more photos of NRS3015T1R0NNGH
Part Number NRS3015T1R0NNGH
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 2.1A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRS3015T1R0NNGH
Datasheet download NRS3015T1R0NNGH.pdf
Request Quotation for NRS3015T1R0NNGH
NRS3015T1R0NNGH Specifications
Part Number NRS3015T1R0NNGH
Protection Style Shielded
Pin Count 2
Rad Hard No
Test Frequency 100 kHz
Product Dimensions 3 x 3 x 1.5(Max)
Technology Wirewound
Package/Case 3 X 3 X 1.5(Max)
Max Processing Temp 250
Tolerance 30 %
Operating Temperature -25 to 120 °C
Product Depth 3 mm
Product Height 1.5(Max) mm
Product Length 3 mm