| Part Number | PA2607.211NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 337140 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 215nH 15% 100KHz 41A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2607.211NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2607.211NLT |
|---|---|
| Product Dimensions | 10.41 x 7.9 x 7.5 mm |
| Package/Case | 10.41 X 7.9 X 7.5 |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Tolerance | 15 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Maximum DC Resistance | uOhm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Type | Power Bead |
| Product Depth | 7.9 mm |
| Product Height | 7.5 mm |
| Product Length | 10.41 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2607.211NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 1.82A T R Download PDF datasheet for NRS3015T1R5NNGH.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 500mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK10053N9S-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRR3011-4R7YL.pdf |
|
TDK | Ind Chip Laser Cut 100nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3101J.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH 20% 100KHz Metal 3.5A 1515 T R Download PDF datasheet for MDMK4040T1R2MF.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for CL0904-2-50TR-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 5.1A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER150M51.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 800mA Blister T R Download PDF datasheet for B82476A1224M.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 100nH 5% 150MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for IMC0805ERR10J01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 40uH 20% 100KHz Ferrite 5.35A 2.67A T R Download PDF datasheet for SRF1260-100M.pdf |