| Part Number | PA2756NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 105330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Choke Toroid 484uH -35 to 30% 8A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2756NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2756NLT |
|---|---|
| Inductance | 484 Microhenry |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Pin Count | 4 |
| Type | Common Mode Choke |
| Product Dimensions | 19.6 x 17 x 9.9 |
| Package/Case | 19.6 X 17 X 9.9 |
| Maximum DC Current | 8 Amps |
| Lead Finish | Matte Tin Over Nickel |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 245 |
| Maximum DC Resistance | 7.7 Megaohms |
| Supplier Package | SMD |
| Technology | Toroid |
| Tolerance | -35 to 30 % |
| Product Depth | 17 mm |
| Product Height | 9.9 mm |
| Product Length | 19.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2756NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.9A T R Download PDF datasheet for SRP6540-150M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 650mA 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6012T 220MMGJ.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-330M.pdf |
|
KEMET | MULTILAYER CHIP INDUCTORS Download PDF datasheet for L0603CR47KSMST.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRN1060-331M.pdf |
|
EMTEK | Ind Common Mode Filter Shielded 90Ohm 25% 100MHz 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for CMF2012F-900-2P-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for BK 1005HM471-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 7.8A T R Download PDF datasheet for SRN8040-1R0Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 68uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.3A T R Download PDF datasheet for SDR1307-680KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Ferrite 2.53A 2020 T R Download PDF datasheet for SD14-1R5-R.pdf |