| Part Number | LBM2016T101J |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 309540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Wirewound 100uH 5% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 80mA 0806 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LBM2016T101J |
| Datasheet download |
| Part Number | LBM2016T101J |
|---|---|
| Product Dimensions | 2.2 x 1.8 x 1.8 mm |
| Package/Case | 0806 |
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 796 kHz |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Product Depth | 1.8 mm |
| Product Height | 1.8 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-LBM2016T101J |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 250mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for L-05B12NJV6T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.8A T R Download PDF datasheet for SDR1005-330KL.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 120nH 20% 31A T R Download PDF datasheet for PA1211.101NLT.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | W W SMD POWER INDUCTORS 2.0\u00d71.6\u00d71.0MM - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 12.5A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER1R0M11.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 10nH 5% 250MHz 21Q-Factor Ceramic 480mA 0402 T R Download PDF datasheet for PE-0402CD100JTT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS8040T220MJGJV.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.2A T R Download PDF datasheet for P0752.104NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18EG221SN1D.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | SMT POWER INDUCTORS;FWS-A SERIES - |