| Part Number | P1170.222NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 353060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 9.6A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P1170.222NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P1170.222NLT |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Dimensions | 12.24 x 12.24 x 6 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 12.24 X 12.24 X 6 |
| Product Depth | 12.24 mm |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 12.24 mm |
| Replacement Part Number | PART-P1170.222NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 22Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0603 T R Download PDF datasheet for BK 1608HS220-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 750mA 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6045T101MMGK.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 1.9A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER220M11.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 9A T R Download PDF datasheet for SRP1238A-6R8M.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 80A T R Download PDF datasheet for CL1108-4-50TR-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 40Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 T R Download PDF datasheet for MI0805K400R-10.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 220nH 20% 100KHz 23A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZERR22M01.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 330nH 20% 25.2MHz 40Q-Factor Ferrite 605mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-R33ML.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 320nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R32-R.pdf |
|
Laird | Ind Power Shielded 1uH 30% 100KHz 4.15A T R Download PDF datasheet for TYS40301R0N-10.pdf |