ELC3FN4R7N Panasonic
ELC3FN4R7N Images
Please contact us for more photos of ELC3FN4R7N
Part Number ELC3FN4R7N
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Choke Unshielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 750mA T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ELC3FN4R7N
Datasheet download ELC3FN4R7N.pdf
Request Quotation for ELC3FN4R7N
ELC3FN4R7N Specifications
Part Number ELC3FN4R7N
Tolerance 30 %
Product Dimensions 3.5 x 3.5 x 1.2 mm
Test Frequency 100 kHz
Protection Style Unshielded
Package/Case 3.5 X 3.5 X 1.2
Technology Wirewound
Max Processing Temp 260
Type Choke
Rad Hard No
Lead Finish Tin/Copper
Product Depth 3.5 mm
Product Height 1.2 mm
Product Length 3.5 mm