| Part Number | CBC3225T102KR |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 446880 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Wirewound 1mH 10% 100KHz Ferrite 100mA 1210 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CBC3225T102KR |
| Datasheet download |
| Part Number | CBC3225T102KR |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Product Dimensions | 3.4 x 2.7 x 2.7 mm |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 1210 |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Product Depth | 2.7 mm |
| Product Height | 2.7 mm |
| Product Length | 3.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-CBC3225T102KR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | FLAT PAC POWER INDUCTOR 2 PAD SMT Download PDF datasheet for FP1008R5-R150-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 9A T R Download PDF datasheet for SRP1250-100M.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T22NJNC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 600mA T R Download PDF datasheet for SRU3028-220Y.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Molded Wirewound 220uH 10% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 50mA 1210 T R Download PDF datasheet for IMC1210ER221K.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Multi-Layer 150nH 5% 50MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for CI160808-R15J.pdf |
|
Pulse | POWER INDUCTOR Download PDF datasheet for PA4342.152NLT.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 180nH 2% 100MHz 30Q-Factor Ceramic 240mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR18G01.pdf |
|
TDK | Ind 10mH 5% 79.6KHz 30Q-Factor Ferrite 25mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442-A1106-J.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.396uH 13.58uH 20% 100KHz Ferrite 3.94A 1.97A T R Download PDF datasheet for DRQ74-3R3-R.pdf |