| Part Number | ELLATV180M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 480990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz 2.5A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLATV180M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLATV180M |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 10.5 x 10.5 x 4.5 mm |
| Type | Power Choke |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 10.5 X 10.5 X 4.5 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 10.5 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 10.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLATV180M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 24nH 2% 100MHz 40Q-Factor 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN24NG00D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 21Ohm 30% 100MHz Ferrite 6A 0805 T R Download PDF datasheet for FBMJ2125HM210NT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 188uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A 1.35A T R Download PDF datasheet for SRF1260-470M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 226nH 10% 100KHz Ferrite 46A T R Download PDF datasheet for FP1105R1-R22-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 5.8uH 30% 100KHz Ferrite 2.58A T R Download PDF datasheet for SD6030-5R8-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 8A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER4R7M11.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 690mA T R Download PDF datasheet for DR74-151-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 3A T R Download PDF datasheet for P1172.333NLT.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 3.9nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for PE-0603CD030JTT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 220nH 10% 100KHz Ferrite 38A T R Download PDF datasheet for FP0705R2-R22-R.pdf |