| Part Number | LK21251R2K-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 458880 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Shielded Multi-Layer 1.2uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 80mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LK21251R2K-T |
| Datasheet download |
| Part Number | LK21251R2K-T |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Technology | Multi-Layer |
| Product Dimensions | 2.3 x 1.45 x 1.05 mm |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0805 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.05 mm |
| Product Length | 2.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-LK21251R2K-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 10uH 20% 1MHz Ferrite 50mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQM18FN100M00D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 105nH 10% 100KHz Ferrite 43A T R Download PDF datasheet for FP0705R1-R10-R.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Chip Bead 300Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0603 T R Download PDF datasheet for MH1608-301Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 1.5nH 0.5nH 100MHz 10Q-Factor 1A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN1N5D00D.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 80Ohm 100MHz 6A 1812 T R Download PDF datasheet for HI1812T800R-10.pdf |
|
Eaton | HIGH CURRENT IND, 120NH - |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Shielded Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ferrite 0.3A 0603 T R Download PDF datasheet for HK160812NH-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 4.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS4N3S02D.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 1MHz 4.3A T R Download PDF datasheet for PA4332.222NLT.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz Ferrite 400mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D16NP-220NC.pdf |