| Part Number | PA1682.101NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 361450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Shielded Wirewound 100nH 20% 40A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA1682.101NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA1682.101NLT |
|---|---|
| Maximum DC Current | 40 A |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Supplier Package | SMD |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 100 nH |
| Type | Power Bead |
| Maximum DC Resistance | 500 uOhm |
| Protection Style | Shielded |
| Pin Count | 2 |
| Package/Case | 8(Max) X 7(Max) X 4(Max) |
| Rad Hard | No |
| Package Dimensions | 8 x 7 x 4 mm |
| Product Depth | 7(Max) mm |
| Product Height | 4(Max) mm |
| Product Length | 8(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA1682.101NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 15.5A T R Download PDF datasheet for DR127-1R0-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A T R Download PDF datasheet for SRN8040-470M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 1.7A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZER4R7M11.pdf |
|
ACX | Ind High Frequency Molded Multilayer 6.8nH 5% 5Q-Factor 250mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for HI0603-1B6N8JHT.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 96uH -35% to 30% 6A T R Download PDF datasheet for PA2746NLT.pdf |
|
Pulse | INDUCTOR 10.4*8*7.5M NPB - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 4A T R Download PDF datasheet for SRR1208-150ML.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 3K Ohm 100MHz Ferrite 100mA 1206 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for LF1206A302R-10.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 300nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R30-R.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 10% 10MHz 35Q-Factor 15mA 0603 T R Download PDF datasheet for ILSB0603ER4R7K.pdf |