| Part Number | HK1608R47J-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 616300 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 470nH 5% 50MHz 8Q-Factor Ceramic 150mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HK1608R47J-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HK1608R47J-T |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 50 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-HK1608R47J-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 5.28A T R Download PDF datasheet for DR73-1R0-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | WIRE WOUND SMD POWER INDUCTORS 1.5UH Download PDF datasheet for SPH252012H1R5MT.pdf |
|
TDK | Ind 10uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 320mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82432C1103K.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Power Shielded 10uH 30% Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for 1676948-1.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.2A T R Download PDF datasheet for P1172.103NLT.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 270nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R27-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 1.3A 0806 T R Download PDF datasheet for IFSC0806AZER2R2M01.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 27nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q27NJT02.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 2020 T R Download PDF datasheet for SRN5020-3R3M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.1A T R Download PDF datasheet for SRU1038-680Y.pdf |