| Part Number | NRS6028T4R7MMGKV |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 508060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3A Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS6028T4R7MMGKV |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS6028T4R7MMGKV |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Supplier Package | SMD |
| Package/Case | 6 X 6 X 2.8(Max) |
| Product Dimensions | 6 x 6 x 2.8(Max) |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 6 mm |
| Product Height | 2.8(Max) mm |
| Product Length | 6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS6028T4R7MMGKV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Bead 200Ohm 100MHz 700mA 0805 T R Download PDF datasheet for LI0805G201R-10.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 16.3A T R Download PDF datasheet for HCF1305-2R2-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 120Ohm 100MHz Ferrite 800mA 1206 T R Download PDF datasheet for LI1206H121R-10.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 200mA 0201 T R Download PDF datasheet for HI0603-1B22NJHT.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Multi-Layer 220nH 10% 25MHz 20Q-Factor 250mA 0805 T R Download PDF datasheet for ILSB0805ERR22K.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Manganese Zinc 18A Carrier T R Download PDF datasheet for CEP125NP-1R5MC-D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 2.1A T R Download PDF datasheet for SDR0302-1R0ML.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 215nH 10% 100KHz Ferrite 51A T R Download PDF datasheet for FP1007R2-R22-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 900mA T R Download PDF datasheet for ELLATP151MB.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 13.1Q-Factor Ferrite 350mA T R Download PDF datasheet for SRR5018-101Y.pdf |