| Part Number | LQW18AN82NG00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 786710 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 34Q-Factor 250mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQW18AN82NG00D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQW18AN82NG00D |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 2 % |
| Package/Case | 0603 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 1.8 x 1 x 1 mm |
| Product Depth | 1 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 1.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQW18AN82NG00D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind High Current Chip Molded Wirewound 330uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 200mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442H1334K.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 570nH 15% 300KHz Ferrite 37.83A T R Download PDF datasheet for HC1-R57-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS10NJ02D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.38A T R Download PDF datasheet for SRR1260-221K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 880uH 20% 100KHz Ferrite 1.19A 0.594A T R Download PDF datasheet for SRF1260-221M.pdf |
|
Laird | Ind Chip 120Ohm 100MHz 300mA 1206 Download PDF datasheet for DA1206C121R-10.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz 1.5A 1806 T R Download PDF datasheet for HZ1806K102R-10.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.89A T R Download PDF datasheet for UP0.4C-3R3-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for PM3340-470M-RC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 4.2A 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6028T1R5NMGJ.pdf |