SPD73R-472M API Delevan
SPD73R-472M Images
Please contact us for more photos of SPD73R-472M
Part Number SPD73R-472M
Manufacturer API Delevan
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.15A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level SPD73R-472M
Datasheet download SPD73R-472M.pdf
Request Quotation for SPD73R-472M
SPD73R-472M Specifications
Part Number SPD73R-472M
Technology Wirewound
Core Material Ferrite
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 7.8 x 7.8 x 3.9 mm
Test Frequency 100 kHz
Type Power
Package/Case 7.8 X 7.8 X 3.9
Protection Style Shielded
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 7.8 mm
Product Height 3.9 mm
Product Length 7.8 mm