| Part Number | PE-54037SNL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 858690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 114uH 20% 2.22A |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-54037SNL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-54037SNL |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 23.87 X 23.87 X 10.16 |
| Product Dimensions | 23.87 x 23.87 x 10.16 mm |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 23.87 mm |
| Product Height | 10.16 mm |
| Product Length | 23.87 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-54037SNL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 30% 100KHz 8.6Q-Factor Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for SRR6038-150Y.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 1.2nH, \u00b10.2nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q1N2CT02.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 18nH 5% 100MHz 25Q-Factor 370mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN18NJ00D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 300nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R30-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 6A T R Download PDF datasheet for SRP7028A-3R3M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.3A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER100M11.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 29Q-Factor Ferrite 950mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-470M.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 250mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-100KL.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz Ferrite 12.6A Pallet Download PDF datasheet for CDPQ2010NP-100M-160.pdf |
|
Eaton | IND, HIGH CURRENT, 1.0UH, 17A, 2 PADS, SMT Download PDF datasheet for HCP0704-1R0-R.pdf |