| Part Number | LK1608R68K-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 617880 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Shielded Multi-Layer 680nH 10% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 40mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LK1608R68K-T |
| Datasheet download |
| Part Number | LK1608R68K-T |
|---|---|
| Technology | Multi-Layer |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 0603 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Test Frequency | 25 MHz |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 10 % |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-LK1608R68K-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 31Q-Factor Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for SRR7045-150M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 1uH 20% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 10A T R Download PDF datasheet for PM5022-1R0M-RC.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 6.4A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212ABERR47M11.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS50404R7N-10.pdf |
|
Abracon | THIN FILM CHIP INDUCTOR 0.6 X 0.3 X 0.23MM Download PDF datasheet for ATFC-0201-1N0B-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 47uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for PM5022-470M-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 110mA T R Download PDF datasheet for SDR0503-102KL.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 3.2A 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for CIC21P221NE.pdf |
|
Eaton | Ind Common Mode 28uH 100KHz Ferrite 5.7A T R Download PDF datasheet for CMS3-1-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.3A T R Download PDF datasheet for SDR0805-100ML.pdf |