| Part Number | ETQP6F102HFA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 662080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Molded 10.2uH 25% 100KHz 6.5A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP6F102HFA |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP6F102HFA |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 25 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Protection Style | Molded |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Package/Case | 12.9 X 12.8 X 5.7 |
| Product Dimensions | 12.9 x 12.8 x 5.7 mm |
| Product Depth | 12.8 mm |
| Product Height | 5.7 mm |
| Product Length | 12.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP6F102HFA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | IND, MOLDED POWDER, 6.0X5. NPB Download PDF datasheet for PA4340.153NLT.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0805 T R Download PDF datasheet for MH2029-221Y.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 600mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH470M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 25A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZERR47M01.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 10uH 30% 100KHz 3.8A 10.3 X 10.4 X 4mm Download PDF datasheet for PF0560.103NL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 520mA T R Download PDF datasheet for DR73-221-R.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 10nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for ELJRE10NJFA.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 630mA T R Download PDF datasheet for P1167.104NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A T R Download PDF datasheet for SRN6045-150M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 58nH 10% 100KHz Ferrite 65A T R Download PDF datasheet for FP0805R1-R06-R.pdf |