| Part Number | FP3-R10-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 356760 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 100nH 15% 100KHz 19A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP3-R10-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP3-R10-R |
|---|---|
| Product Dimensions | 7.25 x 6.7 x 3 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 15 % |
| Type | Power |
| Package/Case | 7.25 X 6.7 X 3 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 155 °C |
| Product Depth | 6.7 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 7.25 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP3-R10-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Chip Multi-Layer 150nH 5% 50MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for CI160808-R15J.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 33uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 160mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-330KL.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 110nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R11-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 100Ohm 100MHz 6A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220T101R-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for NRS5020T 220MMGJ.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Wirewound 5.6uH 15% 1KHz Ferrite 3.8A 4825 T R Download PDF datasheet for IHSM4825ER5R6L.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 8.7A 6767 T R Download PDF datasheet for IHLP6767GZER470M11.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Thin Film 1nH 0.1nH 13Q-Factor Ceramic 700mA 0402 T R Download PDF datasheet for ATFC-0402-1N0-BT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 26A T R Download PDF datasheet for PG1083.472NLT.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Common Mode Choke Shielded 60Ohm 30% 10MHz 2A T R - |