| Part Number | ETQP4M220YFP |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 327080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 22uH 20% 100KHz Metal 1.9A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP4M220YFP |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP4M220YFP |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Core Material | Metal |
| Pin Count | 2 |
| Technology | Wirewound |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Choke |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Product Dimensions | 5.5 x 5 x 4 |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | 5.5 X 5 X 4 |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 5.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP4M220YFP |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | ACMC 1812,100 UH,25%,SMT Download PDF datasheet for PE-1812ACC510STS.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 470nH 30% 1MHz Metal 1.1A 0603 Embossed T R Download PDF datasheet for MBKK1608TR47N.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 250mA 0201 T R Download PDF datasheet for HI0603-1B15NJHT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 1210 T R Download PDF datasheet for BRL3225T3R3M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 22uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A T R Download PDF datasheet for DR125-220-R.pdf |
|
Vishay | Ind Bead Shielded Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 T R Download PDF datasheet for ILBB0805ER601V.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.96A T R Download PDF datasheet for DR127-101-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRU5018-1R0Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 12.6A Tray Download PDF datasheet for PB2020.103NL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.5A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525BDER100M01.pdf |