| Part Number | NCB-H0603R221TR200F |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 897660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NCB-H0603R221TR200F |
| Datasheet download |
| Part Number | NCB-H0603R221TR200F |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NCB-H0603R221TR200F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Common Mode Choke 130 Ohm 100MHz 10A Pin Bulk Download PDF datasheet for CM4545Z131B-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 37Q-Factor Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for SRR1806-680M.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 6.8nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q6N8JT02.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.8A T R Download PDF datasheet for SDR1005-330KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.6A T R Download PDF datasheet for DR74-6R8-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 580mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-151KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for NRS5020T 220MMGJ.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R15-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Mono-Layer 1K Ohm 100MHz Ferrite 400mA 1206 T R Download PDF datasheet for HZ1206D102R-15.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100nH 15% 100KHz 19A T R Download PDF datasheet for FP3-R10-R.pdf |