| Part Number | MI1206L501R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 321870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead Shielded 500Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 1206 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MI1206L501R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | MI1206L501R-10 |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Protection Style | Shielded |
| Tolerance | 25 % |
| Core Material | Ferrite |
| Type | Chip Bead |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 3.4 x 1.8 x 1.3 mm |
| Package/Case | 1206 |
| Product Depth | 1.8 mm |
| Product Height | 1.3 mm |
| Product Length | 3.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-MI1206L501R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 12.2uH 20% Ferrite 850mA T R Download PDF datasheet for VP1-0190-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 170mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-331KL.pdf |
|
AVX | Ind RF Chip Thin Film Multilayer 15nH 5% 450MHz 28Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for L0603150JGSTR.pdf |
|
Sumida | CRH0530CDMCCDS-R68MC FIXED IND. 6.8UH 20 Download PDF datasheet for 0530CDMCCDS-R68MC.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 548nH 20% 100KHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for FP1109-R58-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 1uH 25% 100KHz Powdered Iron 12A T R Download PDF datasheet for HCP0704-1R0-H.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Bead Multi-Layer 1K Ohm 25% 100MHz Ferrite 150mA 0402 T R Download PDF datasheet for Z0402C102BSMST.pdf |
|
Pulse | Ind Choke ADSL 9mH 100KHz Download PDF datasheet for B2013FNL.pdf |
|
TDK | Ind Laser Cut 39nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3390J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 100uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 720mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-101KL.pdf |