| Part Number | NRS6028T680MMGJV |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 816510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 770mA Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS6028T680MMGJV |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS6028T680MMGJV |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Package/Case | 6 X 6 X 2.8(Max) |
| Pin Count | 2 |
| Protection Style | Shielded |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 6 x 6 x 2.8(Max) |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Supplier Package | SMD |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 6 mm |
| Product Height | 2.8(Max) mm |
| Product Length | 6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS6028T680MMGJV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Unshielded Drum Core 680nH 30% 100KHz Ferrite 2.8A Carrier T R Download PDF datasheet for CDH30D14DSHPHF-R68NC.pdf |
|
AVX | SMD HIGH-Q RF INDUCTOR Download PDF datasheet for L08053R9CEW.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 8A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER4R7M11.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SDR1005-150ML.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Unshielded 30mH \u00b140% Ferrite 1.9mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELT3KN014C.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 720mA T R Download PDF datasheet for SDR0604-470KL.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 22uH 20% 100KHz 460mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-150M.pdf |
|
Eaton | FLAC PAC POWER INDUCTOR 2PADS SMT - |
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0603, 15NH 5%, T&R Download PDF datasheet for HK160815NJ-T.pdf |