| Part Number | HZ0805D102R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 735770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 400mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HZ0805D102R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | HZ0805D102R-10 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Type | Chip Bead |
| Package/Case | 0805 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-HZ0805D102R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A 2020 T R Download PDF datasheet for SRN5020-1R0Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 12.6A Tray Download PDF datasheet for PB2020.103NL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 1nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 400mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQP15MN1N0B02D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 29Q-Factor Ferrite 4A T R Download PDF datasheet for SRR1260-220M.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL-D Series, 1005, 56nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL1005C56NJTDF.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 110nH 2% 150MHz 32Q-Factor Ceramic 250mA 0603 T R Download PDF datasheet for AISC-0603-R11G-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 440nH 20% 30A T R Download PDF datasheet for PA0513.441NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 2uH 20% 100KHz 23A T R Download PDF datasheet for PG0077.202NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH 20% 100KHz Metal 3.5A 1515 T R Download PDF datasheet for MDMK4040T1R2MF.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 22uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A T R Download PDF datasheet for DR125-220-R.pdf |