| Part Number | IDC2512ER101M |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 676410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 300mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IDC2512ER101M |
| Datasheet download |
| Part Number | IDC2512ER101M |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.6 x 4.45 x 2.92 mm |
| MSL Level | 1 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Technology | Wirewound |
| Core Material | Ferrite |
| Lead Finish | Gold |
| Package/Case | 6.6 X 4.45 X 2.92 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Depth | 4.45 mm |
| Product Height | 2.92 mm |
| Product Length | 6.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-IDC2512ER101M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.9A Tape Download PDF datasheet for SWPA5020S2R7NT.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 880uH 35% 1.63A T R Download PDF datasheet for P0473NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.45A T R Download PDF datasheet for SDR0604-100ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 188uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A 1.35A T R Download PDF datasheet for SRF1260-470M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 210nH 20% 25A 36 X 11 X 8mm T R Download PDF datasheet for PA3144HLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 10nH 5% 100MHz 35Q-Factor 650mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN10NJ00D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 32nH 10% 100KHz Ferrite 65A T R Download PDF datasheet for FP0805R1-R03-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.96A T R Download PDF datasheet for DR127-101-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 50.63uH 202.5uH 20% 100KHz Amorphous Metal 640mA 320mA T R Download PDF datasheet for CTX50-1-R.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR - |