ACML-0603H-601-T Abracon
ACML-0603H-601-T Images
Please contact us for more photos of ACML-0603H-601-T
Part Number ACML-0603H-601-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 600 Ohm 25% 100MHz Ferrite 800mA 0603 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ACML-0603H-601-T
Datasheet download ACML-0603H-601-T.pdf
Request Quotation for ACML-0603H-601-T
ACML-0603H-601-T Specifications
Part Number ACML-0603H-601-T
Type Chip Bead
Maximum DC Resistance 350 MOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Core Material Ferrite
Rad Hard No
Impedance 600 Ohm
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Tolerance 25 %
Maximum DC Current 800 mA
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Dimensions 1 x 0.8 x 0.8 mm
Protection Style Shielded
Test Frequency 100 MHz
Technology Multi-Layer
Lead Finish Tin Over Nickel
Package/Case 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1 mm