| Part Number | LQW18AN30NG00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 173110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Wirewound 30nH 2% 100MHz 40Q-Factor 420mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQW18AN30NG00D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQW18AN30NG00D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Tolerance | 2 % |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 1.8 x 1 x 1 mm |
| Product Depth | 1 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 1.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQW18AN30NG00D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 350mA T R Download PDF datasheet for SRR1005-331K.pdf |
|
Sumida | FIX IND., 0.15UH, 20%, 0.9MOHM, 50A, SMD - |
|
Laird | Ind Chip Bead Mono-Layer 1K Ohm 100MHz Ferrite 400mA 1206 T R Download PDF datasheet for HZ1206D102R-15.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | IND., 2012, 4.7UH, 20%, 0.4OHM, 7.96MHZ - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 3.7A T R Download PDF datasheet for SRU8028-4R7Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 10uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for PM1608S-100M-RC.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 3.9nH, \u00b10.1nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q3N9BT02.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A Tape Download PDF datasheet for SWPA5040S1R5NT.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 150uH 20% 100KHz 350mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH151M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 5.6uH 20% 100KHz Powdered Iron 11.5A T R Download PDF datasheet for HCMA1305-5R6-R.pdf |