| Part Number | IFSC1515AHER331M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 760370 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 0.26A 4 X 4 X 1.8 |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IFSC1515AHER331M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IFSC1515AHER331M01 |
|---|---|
| Maximum DC Resistance | 5.04 Ohm |
| Package/Case | 4 X 4 X 1.8 |
| Protection Style | Shielded |
| Package Dimensions | 4 x 4 x 1.8 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Core Material | |
| Impedance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Pin Count | 2 |
| Tolerance | 20 % |
| Inductance | 330 uH |
| Type | High Current |
| Maximum DC Current | 0.26 A |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 4 mm |
| Product Height | 1.8 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-IFSC1515AHER331M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 3.9nH, \u00b10.1nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q3N9BT02.pdf |
|
Bourns | BNSSRR7045-2R2M Download PDF datasheet for SRR7045-2R2M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 480mA 1210 T R Download PDF datasheet for CBC3225T470MR.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for B2013FNLT.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 15nH, \u00b13%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q15NHT02.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 330Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG331SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 100uH 400uH 20% Iron 980mA 490mA T R Download PDF datasheet for PM3604-100-RC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 4.27A T R Download PDF datasheet for DR125-150-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 479mA T R Download PDF datasheet for DRA73-221-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.12A T R Download PDF datasheet for PM74SB-220M-RC.pdf |