| Part Number | MBH12282C-101MA=P3 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 661410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MBH12282C-101MA=P3 |
| Datasheet download |
| Part Number | MBH12282C-101MA=P3 |
|---|---|
| Maximum DC Resistance | 110(Typ) MOhm |
| Protection Style | Shielded |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Rad Hard | No |
| Inductance | 100 uH |
| Supplier Package | SMD |
| Package Dimensions | 12.5 x 12.5 x 8.5 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Core Material | Ferrite |
| Maximum DC Current | 1.9 A |
| Type | Power |
| Package/Case | 12.5(Max) X 12.5(Max) X 8.5(Max) |
| Product Depth | 12.5(Max) mm |
| Product Height | 8.5(Max) mm |
| Product Length | 12.5(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-MBH12282C-101MA=P3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Inductor, SMD, 33uH, \u00b120%, 1.2A, 13\"T R 600 Download PDF datasheet for LPE4841ER330MG.pdf |
|
Pulse | COMMON CHOKE - |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz 1.2A T R Download PDF datasheet for P1167.273NLT.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 200Ohm 100MHz 700mA 0805 T R Download PDF datasheet for LI0805G201R-10.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 548nH 20% 100KHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for FP1109-R58-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 2.25A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6GG1R5N.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 770mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-680M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded 22uH 20% 100KHz 215Q-Factor 1.2A T R Download PDF datasheet for MPI4020V2-220-R.pdf |
|
Eaton | FLAT PAC POWER INDUCTOR 2PADS SMT - |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 5.2uH 30% 100KHz Ferrite 5.4A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH104RNP-5R2NC.pdf |