| Part Number | SRR1210-330M |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 644480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 4.4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRR1210-330M |
| Datasheet download |
| Part Number | SRR1210-330M |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 10 mm |
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 230 |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 10 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 10 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRR1210-330M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 360nH 20% 100KHz 30A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR36AFC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multi-Layer 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for BKP2125HS600-T.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 7.5nH, \u00b13%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q7N5HT02.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Shielded Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 120mA 1210 T R Download PDF datasheet for CMH322522-180KL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 7A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER1R0M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 29A T R Download PDF datasheet for HCM1305-1R0-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.3A T R Download PDF datasheet for SRU1038-101Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-layer 33nH 5% 100MHz 12Q-Factor 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQG18HH33NJ00D.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 1.8A T R Download PDF datasheet for P1170.683NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 72nH 20% 31A T R Download PDF datasheet for PA0512.700NLT.pdf |