| Part Number | HKQ0603W27NH-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 115580 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 27nH 3% 500MHz 9Q-Factor 0.16A 0201 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HKQ0603W27NH-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HKQ0603W27NH-T |
|---|---|
| Maximum Self Resonant Frequency | 1700 MHz |
| Tolerance | 3 % |
| Package Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Maximum DC Current | 0.16 A |
| Minimum Quality Factor | 9@500MHz |
| Pin Count | 2 |
| Type | High Frequency Chip |
| Package/Case | 0201 |
| Maximum DC Resistance | 1600 MOhm |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Inductance | 27 nH |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Technology | Multi-Layer |
| Supplier Package | 0201 |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-HKQ0603W27NH-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 5.7A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER6R8M01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Metal Alloy Shielded 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.8A T R Download PDF datasheet for FDSD0412-H-2R2M=P3.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 18.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.09A 1.55A T R Download PDF datasheet for SRF0703-4R7M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 2.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER470M8A.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 3.3uH 25% 100KHz 5.5A T R Download PDF datasheet for PG0083.332NLT.pdf |
|
TE Connectivity | INDUCTOR Download PDF datasheet for 1879391-9.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 33uH 20% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 3A T R Download PDF datasheet for PM125SH-330M-RC.pdf |
|
EMTEK | Ind Common Mode Filter 90Ohm 100MHz 300mA 0805 T R Download PDF datasheet for CMF2012H3-900-2P-T.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 120Ohm 100MHz Ferrite 800mA 1206 T R Download PDF datasheet for LI1206H121R-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 560uH 20% 100KHz 530mA T R Download PDF datasheet for P1169.564NLT.pdf |