| Part Number | LQG18HH33NJ00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 408570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Multi-layer 33nH 5% 100MHz 12Q-Factor 500mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQG18HH33NJ00D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQG18HH33NJ00D |
|---|---|
| Maximum Self Resonant Frequency | 1.2(Min) GHz |
| Minimum Quality Factor | 12@100MHz |
| Package Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Supplier Package | 0603 |
| Inductance | 33 nH |
| Package/Case | 0603 |
| Pin Count | 2 |
| Maximum DC Current | 500 mA |
| Tolerance | 5 % |
| Maximum DC Resistance | 540 MOhm |
| Rad Hard | No |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Technology | Multi-layer |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Type | RF Chip |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQG18HH33NJ00D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 250mA 0201 T R Download PDF datasheet for HI0603-1B15NJHT.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor 155mA 1008 T R Download PDF datasheet for NIN-FC100JTR155F.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100nH 15% 100KHz 19A T R Download PDF datasheet for FP3-R10-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 100 Ohm 100MHz 6A 2020 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW5BTM101SQ2L.pdf |
|
Vishay | VISIHLP3232DZER4R7M5A IHLP-3232DZ-5A 4.7 Download PDF datasheet for IHLP3232DZER4R7M5A.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.7A T R Download PDF datasheet for SRR1260A-101M.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1.1KOhm 100MHz 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for HZ0603B112R-10.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Molded Wirewound 700nH 30% 100KHz 22.6A Download PDF datasheet for ETQPAF0R7EFA.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 50A T R Download PDF datasheet for CPL2-2-50TR-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 820nH 20% 100KHz Powdered Iron 15A T R Download PDF datasheet for SRP6540-R82M.pdf |