| Part Number | MGV0402R22M-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 722270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 220nH 20% 100KHz 9A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MGV0402R22M-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | MGV0402R22M-10 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin Over Nickel |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 4.5 x 4.1 x 2 |
| Type | Power |
| Tolerance | 20 % |
| Pin Count | 2 |
| Max Processing Temp | 245 |
| Supplier Package | SMD |
| Package/Case | 4.5 X 4.1 X 2 |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Depth | 4.1 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 4.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-MGV0402R22M-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 4.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS4N3S02D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-471KL.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 1.26A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH4D28C-100NC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 70mA T R Download PDF datasheet for SDR0302-102KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0603, 15NH 5%, T&R Download PDF datasheet for HK160815NJ-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 4.5A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-1R5M.pdf |
|
AVX | Ind RF Chip Thin Film Multilayer 3.9nH 0.2nH 450MHz 27Q-Factor Ceramic 750mA 0805 T R Download PDF datasheet for L08053R9CEWTR\\500.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 110nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R11-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 100Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18EG101TN1D.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A Blister T R Download PDF datasheet for B82475A1333M.pdf |