| Part Number | UP2-221-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 536060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 220uH 20% 100KHz 930mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UP2-221-R |
| Datasheet download | - |
| Part Number | UP2-221-R |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Maximum DC Current | 1.1 A |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Inductance | 150 uH |
| Maximum DC Resistance | 424.4 mOhm |
| Package/Case | 13.74 X 8.76 X 5.87 |
| Product Dimensions | 13.74 x 8.76 x 5.87 mm |
| Product Depth | 8.76 mm |
| Product Height | 5.87 mm |
| Product Length | 13.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-UP2-221-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ACX | Ind High Frequency Molded Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 5Q-Factor 250mA 0201 T R Download PDF datasheet for HI0603-1C6N8JNT.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 150uH 20% 100KHz Ferrite 1.42A Blister T R Download PDF datasheet for B82477-G4154-M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 750mA 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6045T101MMGK.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Iron 4A T R Download PDF datasheet for SRP7030-8R2M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 2.2KOhm 25% 100MHz 80mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW31SH222SQ2L.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 114uH 20% 2.22A Download PDF datasheet for PE-54037SNL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 250mA 0603 T R Download PDF datasheet for BRL1608T6R8M.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 4.7uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 140mA 0805 T R Download PDF datasheet for AISC-0805F-4R7J-T.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 72nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER72NG01.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 3.25A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127 LDNP-470MC.pdf |