| Part Number | BRL1608T4R7M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 364490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 310mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BRL1608T4R7M |
| Datasheet download |
| Part Number | BRL1608T4R7M |
|---|---|
| Product Dimensions | 1.8 x 1 x 0.7 mm |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Product Depth | 1 mm |
| Product Height | 0.7 mm |
| Product Length | 1.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-BRL1608T4R7M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Bead 300Ohm 100MHz Ferrite 700mA 0805 T R Download PDF datasheet for LI0805G301R-10.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Bead Array 300Ohm 25% 100MHz Ferrite 100mA 1206 T R Download PDF datasheet for ILAS1206ER301V.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 47uH 10% 1MHz Ferrite 170mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32CN470K53L.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 330Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG331SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 10A T R Download PDF datasheet for HCP0805-2R2-R.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Wirewound 22nH 10% 100MHz 12Q-Factor 465mA 0805 T R Download PDF datasheet for ELJND22NKF.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 470nH 20% 100KHz 20A T R Download PDF datasheet for PG0426.471NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 44Q-Factor Ferrite 450mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-221M.pdf |
|
API Delevan | ROHS, SURFACE MOUNT, UNSHIELDED INDUCTOR Download PDF datasheet for 1812R-472J.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 2.2KOhm 25% 100MHz 200mA 1206 T R Download PDF datasheet for PE-1206CCMC222STS.pdf |