| Part Number | IHLP1212BZER1R5M11 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 868060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 3.8A 1212 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP1212BZER1R5M11 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP1212BZER1R5M11 |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 1212 |
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 3.6 x 3.2 x 2 mm |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 3.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP1212BZER1R5M11 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.9A T R Download PDF datasheet for SRU6018-6R8Y.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 120 Ohm 25% 100MHz Ferrite 2.7A 0603 T R Download PDF datasheet for Z0603C121APMST.pdf |
|
Eaton | Ind Power 1.5uH 100KHz Ferrite 12A T R Download PDF datasheet for HCV1206-1R5-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 220nH 20% 100KHz 13A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZERR22M01.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Molded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Powdered Iron 290mA 1210 T R Download PDF datasheet for IMC1210ER2R7J.pdf |
|
KEMET | MULTILAYER CHIP INDUCTORS Download PDF datasheet for L0603CR47KSMST.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 33 Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 T R Download PDF datasheet for Z0603C330APMST.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 100uH 10% 2.5MHz 40Q-Factor Ferrite 127mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-104J.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 2.2A 2424 T R Download PDF datasheet for PG0087.222NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 320mA T R Download PDF datasheet for SRU3028-470Y.pdf |