| Part Number | ELL8TP680MB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 880490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 1.3A |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL8TP680MB |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL8TP680MB |
|---|---|
| Package/Case | 8 X 8 X 4.7 |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Technology | Wirewound |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Pin Count | 2 |
| Product Dimensions | 8 x 8 x 4.7 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 8 mm |
| Product Height | 4.7 mm |
| Product Length | 8 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL8TP680MB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | IND2.5 X 2.0 X 1.0 MM,SHDSMD - |
|
Eaton | Ind Power 150nH 10% 100KHz Ferrite 74A T R Download PDF datasheet for FP1008R2-R150-R.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 12Q-Factor 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10TR10JNC.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A Tape Download PDF datasheet for SWPA3015S4R7MT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 3A T R Download PDF datasheet for P0751.153NLT.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 100nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 90mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRFR10JFB.pdf |
|
Eaton | Ind Power 120nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R120-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER100M01.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 7.8uH 10% 13.3A Download PDF datasheet for PA2050.782NL.pdf |
|
Abracon | Ind Common Mode Choke 180Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 T R Download PDF datasheet for ACM-0603-181-T.pdf |