CM453232-681KL Bourns
CM453232-681KL Images
Please contact us for more photos of CM453232-681KL
Part Number CM453232-681KL
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind General Purpose Chip Wirewound 680uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 50mA 1812 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CM453232-681KL
Datasheet download CM453232-681KL.pdf
Request Quotation for CM453232-681KL
CM453232-681KL Specifications
Part Number CM453232-681KL
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Package/Case 1812
Product Dimensions 4.8 x 3.4 x 3.4 mm
Operating Temperature -40 to 100 °C
Impedance
Core Material
Minimum Quality Factor
Maximum DC Resistance
Type
Inductance
Rad Hard No
Maximum Self Resonant Frequency
Test Frequency 796 kHz
Technology Wirewound
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 245
Maximum DC Current
Product Depth 3.4 mm
Product Height 3.4 mm
Product Length 4.8 mm