| Part Number | MPIA4040R4-R47-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 460960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 450nH 20% 100KHz 8.1A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MPIA4040R4-R47-R |
| Datasheet download |
| Part Number | MPIA4040R4-R47-R |
|---|---|
| Package/Case | 4.45 X 4.06 X 2 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 4.45 x 4.06 x 2 |
| Pin Count | 2 |
| Type | Power |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 4.06 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 4.45 mm |
| Replacement Part Number | PART-MPIA4040R4-R47-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 5.6nH 3% 500MHz 15Q-Factor Ceramic 370mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for LG HKQ0603W5N6H-T.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 600nH 25% 100KHz Powdered Iron 14A T R Download PDF datasheet for HCP0704-R60-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 440nH 20% 30A T R Download PDF datasheet for PA0513.441NLT.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 820nH 20% 100KHz Powdered Iron 13A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R82-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 2.7A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212BZER3R3M11.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Wirewound 25mH 40% 10mA T R Download PDF datasheet for ELT3KN032C.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | Ind Common Mode Filter 90Ohm 25% 100MHz 400mA 0805 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for MCM2012B900GBE.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 10uH 20% 1MHz 2A T R Download PDF datasheet for PA4332.103NLT.pdf |
|
ACX | Ind High Frequency Molded Multilayer 6.8nH 5% 5Q-Factor 250mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for HI0603-1B6N8JHT.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 5% 1MHz 27Q-Factor Ferrite 180mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1103-J100.pdf |