| Part Number | NS12565T2R0NN |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 143330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 2uH 30% 100KHz 7.6A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NS12565T2R0NN |
| Datasheet download |
| Part Number | NS12565T2R0NN |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 12.8 X 12.8 X 6.85 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 250 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 30 % |
| Product Dimensions | 12.8 x 12.8 x 6.85 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 12.8 mm |
| Product Height | 6.85 mm |
| Product Length | 12.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-NS12565T2R0NN |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 1.8A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-330MT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 51Q-Factor Ferrite 530mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-151M.pdf |
|
TDK | Ind Common Mode Choke 100uH -30% to 50% 100KHz Ferrite 150mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82789C104N2.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 2.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C2N2SV6T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 27nH 2% 100MHz 40Q-Factor 440mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN27NG00D.pdf |
|
AVX | Ind RF Chip Thin Film Multilayer 3.9nH 0.2nH 450MHz 27Q-Factor Ceramic 750mA 0805 T R Download PDF datasheet for L08053R9CEWTR\\500.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 8A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER6R8M01.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 250Ohm 25% 100MHz 4A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220P251R-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 3A T R Download PDF datasheet for P0751.153NLT.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 33nH 2% 250MHz 43Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER33NG01.pdf |