LQW18AN6N2C0ZD Murata Manufacturing
LQW18AN6N2C0ZD Images
Please contact us for more photos of LQW18AN6N2C0ZD
Part Number LQW18AN6N2C0ZD
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor Ferrite 750mA 0603 Paper T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level LQW18AN6N2C0ZD
Datasheet download LQW18AN6N2C0ZD.pdf
Request Quotation for LQW18AN6N2C0ZD
LQW18AN6N2C0ZD Specifications
Part Number LQW18AN6N2C0ZD
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8
Package/Case 0603
Tolerance 0.2 nH
Operating Temperature -55 to 125 °C
Test Frequency 100 MHz
Protection Style Unshielded
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Technology Wirewound
Pin Count 2
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm