L0603-150GGSTR AVX
L0603-150GGSTR Images
Please contact us for more photos of L0603-150GGSTR
Part Number L0603-150GGSTR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Thin Film Multilayer 15nH 2% 450MHz 28Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level L0603-150GGSTR
Datasheet download L0603-150GGSTR.pdf
Request Quotation for L0603-150GGSTR
L0603-150GGSTR Specifications
Part Number L0603-150GGSTR
Technology Thin Film Multilayer
Product Dimensions 1.7 x 0.91 x 0.71 mm
Test Frequency 450 MHz
Tolerance 2 %
Max Processing Temp 260
Core Material Ceramic
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Product Depth 0.91 mm
Product Height 0.71 mm
Product Length 1.7 mm