ELLCTV150M Panasonic
ELLCTV150M Images
Please contact us for more photos of ELLCTV150M
Part Number ELLCTV150M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Choke Coil Shielded 15uH 20% 100KHz 3.1A Embossed Carrier T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ELLCTV150M
Datasheet download ELLCTV150M.pdf
Request Quotation for ELLCTV150M
ELLCTV150M Specifications
Part Number ELLCTV150M
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Test Frequency 100 kHz
Package/Case 12.5 X 12.5 X 4.5
Product Dimensions 12.5 x 12.5 x 4.5 mm
Lead Finish Tin
Protection Style Shielded
Product Depth 12.5 mm
Product Height 4.5 mm
Product Length 12.5 mm